Založ si blog

To boli časy. ..

Odpovedať na otázky voličov nikdy nie je ľahké, no vždy inšpirujúce. Ako napríklad tá, či by v televízii nemala byť zakázaná reklama na alkohol a cigarety. Nuž, podľa mňa nemala. Reklamný mediálny biznis je ako každý iný biznis. Buď reklamu na alkohol a cigarety získate a s ňou aj peniaze na chod redakcie, alebo nie a ocitnete sa bez týchto peňazí. Nuž ale všetci poznáme ono slovenské, čo zľudovelo, že kto chodí bez peňazí, toho psy oštia… Je teda úplne v rukách RTVS a každého iného média ako sa rozhodne. Čiže zakazovať reklamu na cigarety a alkohol  nie je rozumné, lebo by to, navyše, mohlo oslabiť ich predaj, a teda aj dôležité daňové príjmy štátneho rozpočtu. Toto žiadna vláda na svete neurobí. Iné je, že sa vždy nájde dosť rojkov, ktorí uveria, že by taký či onaký zákaz reklamy reálne pomohol zničiť alebo znížiť napríklad závislosť ľudí na alkohole a cigaretách, čo by sa aj mohlo stať, ale kto by to okrem rojkov skutočne chcel, ak ide o taký dobrý biznis? Nie, tadiaľ cesta nevedie. Napokon, všetci sme súčasťou schizofrénie, ktorá zachvátila svet. Všetci bojujeme proti škodlivému alkoholizmu a fajčeniu, ale výsledky sú chabé, pretože nepiť a nefajčiť nás neodnaučí zákaz reklamy na alkohol a cigarety, ale iba naša vôľa. A tú môže upevniť skôr kvalitný televízny či rozhlasový program o škodlivosti pitia či fajčenia, než zákaz reklamy na cigarety a alkohol. Navyše, poznáme oveľa účinnejší nástroj, ako sa zbaviť pijanských a ožranských návykov, a to je podpora turistiky, výletov do prírody a do náruče amatérskeho športu, ktorý ponúka ľuďom zdravý pohyb, relax a primeranú námahu – teda zdravý životný štýl. Bez alkoholu a cigariet. Možno práve sem treba nasmerovať tie peniaze, ktoré ponúka zdravá populácia, čo sú finančné prostriedky ušetrené za liečbu zadymených pľúc a prepitých žalúdkov a mozgov. Sem by sme mali nasmerovať náš životný záujem, nie do zákazu takej či onakej reklamy. Ak hovorím my, mám na mysli nás všetkých, teda aj politikov. Áno, práve politici môžu veci spojené so zdravým životným štýlom podporiť a dostať do života – ideou a zákonom, ktorý určí mantinely. Sám sa o to zasadím. Aby sa nestalo, čo prišlo so zákazom obchodníkom ponúkať zákazníkom igelitové vrecká zadarmo. Isteže, znížil sa počet tých, ktorí si zvykli na igelitky, ale problém sa neodstránil. Nepotrebné igelitky stále lietajú v povetrí, ničia životné prostredie, zamorujú moria. Aby sme odstránili tento problém a takrečeno vrátili povetrie vtákom a more rybám, treba prijať zásadné opatrenie – úplne zbaviť obchody igelitiek. Zakázať ich. Zákonom. A tým aj splatiť aspoň časť dlhu, ktorý voči sebe a životnému prostrediu máme. 

     Božemôj, aké krásne sú spomienky na časy, keď sme tovar ukladali do papierových sáčkov. Ja si na ne pamätám. A vy?

Ak sa povie Víťazný február. ..

24.02.2018

Február je tým mesiacom, ktorý písal nové povojnové dejiny Československa práve tým, že sa z demokratického štátu definitívne stal štát totalitný. Povedzme si čosi o tom, čo mávame viac »

Prezident . .. ?

20.01.2018

„Svoj kýblik a formičky nikomu nedám a ani nepožičiam!“ Vykrikoval na detskom ihrisku malý Andrejko a zúrivo pošliapal pieskový hrad a všetky koláčiky na pieskovisku, ktoré iné deti postavili. viac »

Dubček sa nebál

18.01.2018

Človek žasne, s akou neúctou sa k Dubčekovi vyjadrí tu politik a tam zasa nepolitik. Pre prvého je Dubček bojko, pre druhého rojko a iba aparátnik. Faktom zostáva, že Alexander Dubček podpísal viac »

Andrea Nahlesová

Náhradou Schulza na čele SPD je Andrea Nahlesová

22.04.2018 15:33

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) má prvýkrát vo svojej takmer 155-ročnej histórii za predsedníčku ženu.

Kuciak vražda vyšetrovanie Gašpar

Návrh zákona o zmene menovania prezidenta PZ je kamufláž, tvrdí Krajniak

22.04.2018 15:21

K téme odstupujúceho policajného prezidenta Tibora Gašpara sa vyjadril, že to vníma ako dobrý krok.

portugalsko, poziar

Oheň v lese pri obci Sihla hasiči uhasili,územie kontrolujú zamestnanci Lesov SR

22.04.2018 15:18

Požiar podľa informácií z Prezídia HaZZ zasiahol plochu približne troch hektárov.

armáda, vojaci

Mechanizovaná brigáda je pripravená plniť úlohy, je však potrebné vymeniť zastaralú výzbroj

22.04.2018 15:12

Od 1. januára 2018 je 2. mechanizovaná brigáda, ako aj ďalšie pričlenené jednotky, v prípade požiadavky Severoatlantickej aliancie pripravená plniť úlohy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 30368x
Priemerná čítanosť článkov: 1687x

Autor blogu

Kategórie